Skip to main content

Lustracje lutowe przeprowadzone na początku lutego wskazują na kilka problemów z którymi będzie trzeba się uporać wczesną wiosną, po ruszeniu wegetacji. Część zbóż, przede wszystkim jęczmiona ozime i pszenice wykazują pierwsze objawy chorób grzybowych. Wysokie wysycenie gleby wodą opadową powoduje też wypłukanie składników pokarmowych z warstwy ornej. Niezmiernie ważnym zabiegiem nawożenia dolistnego będzie szybkie uzupełnienie mikroskładników. Pozwoli to na szybką regenerację po zimie. Takim zabiegiem zwiększymy też tolerancję na niekorzystne warunki pogodowe.

VitaFer Micro to mineralny nawóz do interwencyjnego i zapobiegawczego dostarczania kluczowych mikroskładników z optymalnym dodatkiem azotu. Do stosowania we wczesnych zabiegach nawożenia dolistnego w celu optymalizacji regeneracji po spoczynku zimowym. W późno sianych oziminach zastosowanie preparatu pobudza krzewienie. Dodatkowo rośliny mają zwiększoną odporność na stresy abiotyczne, głównie suszę, nadmiar wody i niskie temperatury.

Skład:

11,6% N + 14% K₂O + 4,2% MgO + 7% SO₃ + 0,049%B + 0,77% Cu + 1,4% Fe + 2,1% Mn + 0,014% Mo + 1,4% Zn

Gęstość 1,45 kg/l

pH 5,0 – 7,0

Dawki i terminy stosowania:

– zboża ozime, 0,5-1l/ha, do 2 zabiegów  od wiosennego ruszenia wegetacji do początku kłoszenia, minimalna temperatura dla zabiegu 5°C.

– rzepak ozimy, 0,5 – 1 l/ha, do 2 zabiegów od wiosennego ruszenia wegetacji do początku rozwoju pąków kwiatowych, minimalna temperatura dla zabiegu 5°C