Skip to main content

W wielu rejonach Polski zboża ozime ucierpiały wskutek nadmiernego uwilgotnienia gleby. Intensywne deszcze i wysoki poziom wód gruntowych nie pozwoliły na szybkie zasilenie upraw nawozami posypowymi. Takie uprawy należy dodatkowo zasilić nawozami dolistnymi z zawartością mikroskładników, boru i cynku. Dzięki temu system korzeniowy podejmie prawidłowy wzrost i pozwoli na optymalne pobieranie składników pokarmowych z gleby. Dodatek biostymulatora z L-aminokwasami spowoduje, że składniki pokarmowe zostaną szybko wchłonięte  przez rośliny i przyspieszy to procesy regeneracyjne. 

VITAFER  Micro ® Mineralny nawóz do interwencyjnego i zapobiegawczego dostarczania kluczowych mikroskładników z optymalnym dodatkiem azotu. W późno sianych oziminach poprawia wiosenne krzewienie. Wpływa na prawidłowy wzrost i rozwój systemu korzeniowego. Uaktywnia proces fotosyntezy i zwiększa powierzchnię asymilacyjną liści. Korzystnie wpływa na zwiększenie odporności na stres abiotyczny.

Skład: 11,6$ N + 14% K₂O + 4,2% MgO + 7% SO₃ + 0,049% B + 0,77% Cu + 1,4%Fe +2,1% Mn +0,014% Mo + 1,4% Zn

VITAFER  Zn + B ®Mineralny nawóz dolistny do interwencyjnego i zapobiegawczego dostarczania cynku i boru.. Wpływa na prawidłowy wzrost i rozwój systemu korzeniowego roślin. Poprawia absorpcję składników pokarmowych z gleby. Poprawia wielkość i jakość plonu, zwiększa produkcję białka i cukrów w roślinie. Przeznaczony jest do wielu upraw polowych: rzepaku ozimego, zbóż ozimych i jarych, upraw jagodowych, kukurydzy, buraków cukrowych i ziemniaków.

Skład: 3,9% N +  5,48% B +  5,48% Zn

VITAFER  Green ®Biostymulator zawierający L- aminokwasy roślinne z optymalną zawartością makro i mikroskładników do niwelowania niekorzystnego wpływu skutków stresu abiotycznego i biotycznego. L-aminokwasy są prekursorem substancji wzrostowych. Są nośnikiem składników pokarmowych zawartych w nawozach dolistnych i często służą jako naturalny adiuwant.

Skład: 2,66% N + 0,22% B + 0,22% Cu + 1,43% Fe + 0,55% Mn + 0,022% Mo + 0,55% Zn + naturalne bioregulatory roślinne + aminokwasy i witaminy.

Rzepak ozimy: Micro 0,5 – 1,0 l/ha+Zn + B 2,0 – 2,5 l/ha+Green 1,0 – 2,0 l/ha  

2 zabiegi wiosenne: od początku ruszenia wegetacji do początku fazy rozwoju pąków kwiatowych  w odstępie 12 – 14 dni.

Zboża ozime: Micro 0,5 – 1,0 l/ha+ Zn + B 1,0 l/ha+Green 0,5 – 2,0 l/ha, 2 zabiegi wiosenne od ruszenia wegetacji do końca fazy strzelania w źdźbło w odstępie 12-14 dni