Skip to main content

Wegetacja w tym roku mocno przyspieszyła. W wielu sadach i na plantacjach borówek, jagody kamczackiej i truskawek rośliny weszły w fazę kwitnienia. Przyspieszone o 20 dni kwitnienie w przypadku wystąpienia przymrozków to potencjalne ryzyko utraty całego plonu. Jednym ze sposobów zmniejszenia strat związanych z wystąpieniem niskich temperatur jest zastosowanie biostymulatorów opartych na ekstraktach z alg. Nawozy dolistne z algami stosujemy, gdy rośliny są narażone na stres abiotyczny związany z przymrozkami, suszą. Doskonale sprawdzają się także w przypadku konieczności zregenerowania plantacji i w okresie intensywnego wzrostu.

W przypadku spodziewanych przymrozków bardzo ważne jest podanie nawozu dolistnego z alg na 48 do 36 godzin przed wystąpieniem niskich temperatur. Pozwoli to przygotować roślinę do niekorzystnych warunków. Dodatek biostymulatora z L-Aminokwasami pozwoli roślinie błyskawicznie i efektywnie pobrać składniki pokarmowe.

VITAFER Algi ® Mineralny nawóz do interwencyjnego i zapobiegawczego dostarczania kluczowych mikroskładników z optymalnym dodatkiem azotu.  Uaktywnia proces fotosyntezy i zwiększa powierzchnię asymilacyjną liści. Korzystnie wpływa na zwiększenie odporności na stres abiotyczny. Poprawia przebieg kwitnienia i zawiązywania owoców.

Skład: 3,07% N + 2,83% K₂O +  3,69% B + 0,98% Mn  + 0,56% Zn + wyciąg z alg morskich Ascophyllum Nodosum + naturalne hormony wzrostu + aminokwasy + witaminy + jod + adiuwanty + EPIN

VITAFER  Green ®Biostymulator zawierający L- aminokwasy roślinne z optymalną zawartością makro i mikroskładników do niwelowania niekorzystnego wpływu skutków stresu abiotycznego i biotycznego. L-aminokwasy są prekursorem substancji wzrostowych. Są nośnikiem składników pokarmowych zawartych w nawozach dolistnych i często służą jako naturalny adiuwant.

Skład: 2,66% N + 0,22% B + 0,22% Cu + 1,43% Fe + 0,55% Mn + 0,022% Mo + 0,55% Zn + naturalne bioregulatory roślinne + aminokwasy i witaminy.

Dawki i terminy stosowania:

Drzewa i krzewy owocowe: VitaFer Algi 2 – 3 l/ha, VitaFer Green 1- 2l/ha

Jagodowe: VitaFer Algi 3l/ha, VitaFer Green 1- 2l/ha

Zabiegi wykonywać w trakcie kwitnienia do zawiązywania owoców, a także w czasie 2  – 3 dni przed spodziewanym przymrozkiem.