Skip to main content

Sady jabłoniowe są już w fazie kwitnienia. Wysokie temperatury jakie występowały w ostatnich dniach spowodowały, że zabiegi nawożenia dolistnego w sadach i jagodnikach nabrały dużego tempa. Wegetacja w tym roku znacząco przyspieszyła. Kwitnienie, to czas w którym należy zasilić uprawy sadownicze mikroskładnikami – w szczególności borem i cynkiem. To także dobry moment na zasilenie nawozami dolistnymi zawierającymi zwiększoną ilość fosforu i potasu. Dodatek biostymulatora zawierającego L- aminokwasy pochodzenia roślinnego spowoduje, że składniki pokarmowe będą szybko i skutecznie przyswojone przez drzewa i krzewy.

VITAFER  Micro ® Mineralny nawóz do interwencyjnego i zapobiegawczego dostarczania kluczowych mikroskładników z optymalnym dodatkiem azotu.  Uaktywnia proces fotosyntezy i zwiększa powierzchnię asymilacyjną liści. Korzystnie wpływa na zwiększenie odporności na stres abiotyczny. Poprawia przebieg kwitnienia i zawiązywania owoców.

Skład: 11,6$ N + 14% K₂O + 4,2% MgO + 7% SO₃ + 0,049% B + 0,77% Cu + 1,4%Fe +2,1% Mn +0,014% Mo + 1,4% Zn

VITAFER  Macro PK ® Mineralny nawóz do interwencyjnego i zapobiegawczego dostarczania fosforu, azotu i potasu. Stymuluje rozwój systemu korzeniowego i zwiększa absorpcję składników pokarmowych i wody z gleby. Zwiększa tolerancję roślin na stresy związane z rozwojem chorób grzybowych czy uszkodzeniem przez szkodniki.

Skład: 9,92% N + 19,84 PO +19,84% K₂O +  0,043% B + 0,056% Cu + 0,124%Fe +0,0186% Mn +0,088% Mo + 0,043% Zn

VITAFER  Zn + B ®Mineralny nawóz dolistny do interwencyjnego i zapobiegawczego dostarczania cynku i boru.. Wpływa na prawidłowy wzrost i rozwój systemu korzeniowego roślin. Poprawia absorpcję składników pokarmowych z gleby. Poprawia wielkość i jakość plonu, zwiększa produkcję białka i cukrów w roślinie.

Skład: 3,9% N +  5,48% B +  5,48% Zn

VITAFER  Green ®Biostymulator zawierający L- aminokwasy roślinne z optymalną zawartością makro i mikroskładników do niwelowania niekorzystnego wpływu skutków stresu abiotycznego i biotycznego. L-aminokwasy są prekursorem substancji wzrostowych. Są nośnikiem składników pokarmowych zawartych w nawozach dolistnych i często służą jako naturalny adiuwant.

Skład: 2,66% N + 0,22% B + 0,22% Cu + 1,43% Fe + 0,55% Mn + 0,022% Mo + 0,55% Zn + naturalne bioregulatory roślinne + aminokwasy i witaminy.