Skip to main content

W rejonie Dolnego Śląska plantacje rzepaku ozimego wchodzą powoli w fazę zielonego pąka. W najbliższym czasie plantacje rzepaku ozimego w całej Polsce osiągną ten etap rozwoju.  To doskonały czas, aby zadbać o naturalne wzmocnienie łuszczyn rzepaku i ograniczyć straty związane z osypywaniem się nasion rzepaku w czasie omłotu. Zastosowanie nawozu dolistnego zawierającego ekstrakt z alg Ascophyllum Nodosum spowoduje wyłączenie aktywności genu odpowiedzialnego za syntezę ligniny. Zredukowany proces lignifikacji łuszczyny poprawia znacząco jej wytrzymałość i zmniejsza straty  w nasionach. Warto też pamiętać, że biostymulator z alg idealnie nadaje się do regeneracji roślin po wystąpieniu stresów abiotycznych – zabieg wykonany na polach uprawnych na których długotrwale występowały podtopienia pozwoli uprawom ozimym szybko zregenerować uszkodzenia systemu korzeniowego i zminimalizować straty w plonie głównym.

VITAFER  Algi ® mineralno-organiczny nawóz biostymulujący z zawartością makro i mikroskładników oraz wyciągu z alg morskich Ascophyllum Nodosum. Preparat jest zarejestrowany do stosowania w rolnictwie ekologicznym.

Skład: 3,08% N + 1,85% K₂O  + 0,25% SO₃ + 0,17% CaO, mikroelementy, naturalne hormony wzrostu, aminokwasy, jod, witaminy, adiuwanty, EPIN i wyciąg z alg Ascophyllum Nodosum.

Gęstość 1,23 kg/l, pH 5.0-6.0

Dawkowanie

Rzepak ozimy 2,0– 3,0 l/ha, 2 zabiegi: od początku wydłużania pędu głównego zaraz po spoczynku zimowym, do początku rozwoju pąków kwiatowych.

Zboża ozime 2,0 – 3,0 l/ha, 2 zabiegi: po spoczynku zimowym do początku kłoszenia (BBCH 31 -50), w odstępie 12-14 dni