VitaExpert Steress Control

VitaExpert Stress Control – Skuteczne zabezpieczenie przed suszą

Gęstość: 1,48 kg/l

pH 7,0 – 8,0

Opakowania:

  • kanistry 5L, 10L, 20L
  • beczka 200L
  • paletopojemnik 1000L

Opis

Funkcje fizjologiczne proliny:

– adaptogen – przygotowuje rośliny do wystąpienia  stresów abiotycznych

– osmoregulator – podnosi tolerancję roślin na SO₂, NaCl, metale toksyczne, reguluje potencjał: osmotyczny, redox i wodny.

– stabilizator – stanowi ochronę dla różnego rodzaju struktur białkowych komórek, enzymy mitochondrialne i membrany komórkowe.

-regulator –  biosyntezy  i odbudowy chlorofilu u roślin w warunkach suszy, niskiej temperatury i wysokiego promieniowania UV

– neutralizator – nadmiaru amoniaku występującego w roślinach w warunkach suszy i wysokiej temperatury, wolnych rodników.

Po ustąpieniu stresu prolina staje się źródłem azotu i substratem oddechowym.

VitaExpert Stress Control:

  • Prolina (L-aminokwas) stymulator odporności i pogromca stresu związanego z suszą, wysokimi temperaturami i promieniowaniem UV
  • Doskonale odżywione wysokie plony
  • Zaawansowane wzmocnienie systemu korzeniowego

Skuteczne zabezpieczenie przed suszą

VitaExpert Stress Control

Pogromca stresu abiotycznego związanego z suszą, wysokimi temperaturami i promieniowaniem UV.

Stres abiotyczny związany z suszą, wysokimi temperaturami i promieniowaniem UV powoduje u roślin zahamowanie wzrostu, niższy i często gorszej jakości plon. Stres abiotyczny obecnie jest dla roślin bardziej niebezpieczny niż stres biotyczny.

VitaExpert Stress Contorl  to produkt o wysokim stopniu koncentracji potasu zawierający liczne L- aminokwasy roślinne oraz zwiększony udział proliny. Korzystnie wpływa na rozwój systemu korzeniowego ułatwiając tym samym pobieranie składników pokarmowych i wody w okresie suszy. Dodatek proliny regulujący funkcje osmozy wpływa korzystnie na gospodarkę wodną rośliny. Aplikacja przed kwitnieniem poprawi żywotność i plenność pyłku kwiatowego. To pozwala osiągnąć wysokie plony o doskonałej jakości. Może być stosowany w celu szybkiego uzupełnienia niedoborów składników pokarmowych. Zaleca się prewencyjny zabieg przed spodziewanym wystąpieniem stresu abiotycznego (okresowa susza, wysokie temperatury, wysokie promieniowanie UV). Szczególnie polecany do upraw, które charakteryzują się wysokim zapotrzebowaniem na potas.

Dawki i terminy stosowania: