Plantacje pszenicy ozimej siane późno, po zbiorze buraków lub kukurydzy nie osiągnęły przed zimą odpowiedniej fazy rozwoju i wiosną będą wymagały zabiegu dokrzewienia. Kluczowe dla prawidłowego dokrzewienia ozimin jest prawidłowe dokarmienie roślin. Poza użyciem odpowiedniego regulatora wzrostu należy też wspomóc rośliny odpowiednim nawożeniem dolistnym. Dobrze się w tym przypadku sprawdzą nawozy dolistne przeznaczone do dostarczania kluczowych mikroskładników połączone ze zrównoważonymi nawozami dolistnymi zawierającymi podstawowe makroskładniki: azot, fosfor i potas.
VITAFER Micro ®Mineralny nawóz dolistny do interwencyjnego i zapobiegawczego dostarczania kluczowych mikroskładników z optymalnym dodatkiem azotu. Wpływa na poprawę siły kiełkowania i ukorzenienia się roślin. Poprawia absorpcję składników pokarmowych z gleby. W późno sianych zbożach pobudza krzewienie. Zwiększa mrozoodporność roślin.
Dawki i terminy stosowania:
Zboża ozime: 0,5 – 1l/ha, 2 zabiegi: po spoczynku zimowym do początku kłoszenia , z zachowaniem odstępu 10-14 dniowego między zabiegami.
Rzepak ozimy: 0,5 – 1l/ha, 2 zabiegi: od początku wydłużania pędu głównego zaraz po spoczynku zimowym, do początku rozwoju pąków kwiatowych, z zachowaniem odstępu 10-14 dniowego między zabiegami.
VitaFer Zn Complex®
Innowacyjny, jednoskładnikowy nawóz dolistny zawierający cynk (Zn) w 100% skompleksowany kwasem heptaglukonowym. Preparat jest przeznaczony do interwencyjnego i zapobiegawczego dostarczenia cynku w uprawach polowych, warzywniczych oraz sadach i jagodnikach.
Dawki i terminy stosowania:
Zboża ozime: 0,75 – 2l/ha – zabieg wiosną po ruszeniu wegetacji
Rzepak ozimy: 0,75 – 2l/ha – zabieg wiosną po ruszeniu wegetacji
VitaExpert Regenerum to produkt o zrównoważonej zawartości podstawowych składników pokarmowych wzbogacony 3% dodatkiem najwyższej jakości L-aminokwasów roślinnych. Makroskładniki: azot, fosfor i potas oraz dodatek aminokwasów pozwoli ograniczyć negatywny wpływ sytuacji stresowych i poprawi ogólną kondycję roślin. Zabieg dokarmiania dolistnego wykonujemy, gdy rośliny są aktywne fizjologicznie.
Dawki i terminy stosowania:
– zboża ozime, 2-3l/ha, do 2 zabiegów od wiosennego ruszenia wegetacji do początku kłoszenia, odstęp między zabiegami 10 – 14 dni.
– rzepak ozimy, 2 – 3 l/ha, do 2 zabiegów od wiosennego ruszenia wegetacji do początku rozwoju pąków kwiatowych
